Egyesületünk

Egyesületünk megalakulása óta rengeteg átalakuláson ment keresztül. Ahogy a nevünk is takarja gumiasztalozással, óvodás tornával, akrobatikus mozgásokkal foglalkoztunk 2006-tól. 2012-től a szivacskézilabdás foglalkozásaink egyre nagyobb létszámnak örvendtek, ezért megalakítottuk a Szivacskézilaba és kézilabda utánpótlás nevelő szakosztályunkat.

óta

Tevékenységünk

Mivel az alap sportágunkban anyagilag egyre követhetetlenebb követelményrendszer alakult ki, és a teremdíjak is az egekbe szöktek, így 2017. júliusától a gumiasztalos szakosztályunkat szüneteltetjük, és teljes erővel koncentrálunk a kézilabdára, szivacskézilabdára.

2011-ben indította egyesületünk a szivacskézilabdás csoportot azon alsó tagozatosok, valamint nagycsoportos óvodások számára, akik szeretnének megismerkedni a kézilabdázás alapjaival. Edzéseinken a gyerekek megtanulják a jó labdafogást, különböző eldobási módokat védő és támadó alaptechnikákat, ami a kézilabdára jellemző. Persze mindezt játékos formában, sok sok jókedvvel és mókával.

Ma már nem csak szivacskézilabdázással, hanem a kézilabda szinte minden változatával foglalkozunk, hiszen U10-től felfele csapataink a bőrlabdás változatát űzik a sportnak, azon kívül 2017-ben már 2 csapattal is érintettek voltunk a strandkézilabda bajnokságban.

Missziónk

A mozgás a gyerekek számára nélkülözhetetlen. Hatással van egész életükre, növekedésükre, semmi mással nem helyettesíthető és nem pótolható a testi és lelki fejlődésük során. Folyamatosan igazodunk a kihívásokhoz, szigorításokhoz, előírásokhoz, de nem veszítjük szem elől a célunkat és hitvallásunkat, az egészséges életmódra nevelést és a mozgás szeretetének átadását.

Miért az ATSE?

Egyesületünk vett már részt Dunántúli Regionális Bajnokságon, Kecelen a Pünkösd kupán, rendszeres résztvevője a Cell kupa nemzetközi kézilabda fesztiválnak, és  csapataival jelen van az Országos Gyermekbajnokság Tóth László régiójának.

Versenyeztettünk sportolókat, akik jelenleg a KK Ajka, Alsóörs, VKSE csapatait erősítik. De fordult mármeg sportolónk a korosztályos válogatottban és NB1-ben is.

Egyesületünk felépítése

Pelikán Milán

Elnök

Bemutatkozó

Szakvizsgázott testnevelő, közoktatás vezető, úszó edző, gumiasztal edző, versenybíró.
Hát igen ő felel mindenért, hogy jól menjen a szekér. Azon igyekszik nap mint nap, hogy az edzők és sportolók munkáját megkönnyítse annak érdekében, hogy a foglalkozásaink hatékonyak legyenek.

Egyéb elfoglaltságok: 3 évig tanított a Kossuth Iskolában, 3 évig a Molnár Gábor EGYMI-ben, 6 évig a Szent-Györgyi Albert SzKI- testnevelője volt, jelenleg a Magyarpolányi Kerek Nap Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola testnevelője.

Van két gyönyörű kislánya: Zsóka Sára, Panka Adél
Az első asztalát nagymamája, édesanyja és édesapja segítségével szerezte be. (azóta sajnos eladni is kényszerült azokat)

nagyon büszke: lányaira, az egyesületre, a szülők hozzáállására és áldozatos munkájukra

Végh Balázs

Végh Balázs

Elnökségi tag, technikai vezető

Bemutatkozó

Testnevelő, aerobic edző, úszó edző, gumiasztal, kézilabda edző. A Kézilabda az iskolában program résztvevője.

Szinte az egyesület kezdete óta segíti a gördülékeny munkát. Technikai vezetőként bent van a keze mindenben. Ő mutat irányt és hangolja össze edzőink munkáját
Azon kívül minden olyan adminisztratív feladatért, ami az igazolásokat, átigazolásokat és a versenyrejárást illeti.

Egyéb elfoglaltság: 2005 óta tanít a Fekete István-Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnázium testnevelést és földrajzot.

Szánócki Szilvia, Szilvi Néni

Edző

Bemutatkozó

Testnevelőként dolgozik immár 21 éve. Életében mindig fontos szerepe volt a sportnak, bár a kézilabda csak általános iskolás évei alatt volt jelen, a fő sportága az atlétika, majd a labdarúgás lett.

Az egyesületben a minikkel kezdett, akik ma már az U12-ben játszanak.

Hálás az alapító tagoknak, hisz’ a lánya is a kezeik közül indult, mára pedig egy felnőtt NBI/b-s csapat tagja.

Szalay Ákos

Szalay Ákos

Edző

Bemutatkozó

Szombathelyen végezett testnevelő tanárként. Hosszú éveken keresztül kézilabdázott az ajkai es szombathelyi klubban. Középfokú edzői képesítéssel rendelkezik. Dolgozott felnőtt csapatokkal is, de jelenleg az utánpótlás nevelésben tevékenykedik ami óriási felelősség és kihívás is egyben

Egyesületünk kezdeti évei

Az Ajkai Trampolin SE már megalakulása évében több Országos Diákolimpiai bajnoki címmel, számos 1-6. helyezéssel büszkélkedhetett, ezen kívül Magyar Bajnokságon, Országos Pannon kupán rengeteg döntős versenyzőnk volt. Simon Boglárka az első Magyar Nemzetközi Bajnokságon 8. helyen végzett. Megalakulásunk óta a versenyzői létszámunkat megdupláztuk (2007-ben 15 igazolt versenyző 2008-ban 30 fő) és edzéseink számát jócskán kibővítettük. (2007-ben 8 óra/hét kezdő, haladó, óvodás csoporttal, 2008-ban 11 óra/hét kezdő, haladó, gumiasztal-előkészítő, óvodás csoporttal, ezt az edzésszámot 2009-ben is tartjuk.)

2008-ban Simon Boglárka, Csánicz Laura, Berta Zsóka a Magyar utánpótlás válogatott keret tagjaivá léptek elő egy nemzetközi edzőtáborban nyújtott teljesítményért, valamint az azt megelőző munkájukért. (Boglárka a II. Magyar nemzetközi versenyen 6., Zsóka, Laura 4. helyen végzett). Természetesen Magyar bajnokaink és Diákolimpia győzteseink is voltak az elmúlt évbekben. Külön öröm, hogy meghívást kaptunk az ország legrangosabb felnőtt versenyére, a Mesterfokú bajnokságra, ahol Boglárka 6. helyen végzett.

Egyesületünk 24 főt indított az Országos Diákolimpián, ahol 2 db I, 2 db III. és sok 4-6 helyezésünk volt. Reményeink szerint több tanulóval készülünk az Országos bajnokságra és az országos Pannon Kupára, legjobb versenyzőink részt vehetnek a Vidék – Budapest, Budapest – Vidék bajnokságon,
2009-ben Juhász Judit a MATSZ Gumiasztal szakágának vezetője engedélyt adott a 3 válogatott keret tagnak nemzetközi versenyeken valóinduláshoz. Ezen versenyek helyszínei: Wroclaw, Zielona Gora, Kladno, Prága (Lengyelország, Csehország)
Sok – Sok ügyes sportoló megfordult egyesületünk soraiban. A legeredményesebb versenyzőnk Csánicz Laura, aki 2009-től a Magyar up válogatott tagja.
Laura volt már dobogós Zielona Gorában, döntős Herljungában (Svéd o.), Salzburgban. Világbajnoki 48. helyezett Sofiában. Több alkalommal választotta a 2016-ban, Spanyolországban a felnőtt Európa bajnokságon 36-helyen zárt.